آدیداس سامبا وارد دوران اضطراب خود می شود


در حال حاضر ممکن است لحظه ای برای پرداختن به موضوع پشت یکی از چرخه های روند گیج کننده تری باشد که در خاطرات اخیر به ما داده شده است: آدیداس سامبا. ما در روزهای آرام و پیش از تابستان هستیم تا مجموعه ای از همکاری های مورد علاقه برای کفش ورزشی فوتبال همه کاره از بین برود (از جمله پیوند ششم با Wales Bonner که در اوایل ژوئن پیش بینی می شود). به نظر می رسد که سامبا کفش “It” این تابستان نزدیک باشد – همانطور که تابستان گذشته و قبل از آن بود – یک امر مسلم به نظر می رسد.

آنچه در مورد لحظه سامبا گیج کننده است تداوم آن است. محبوبیت سامبا همچنان بدون هیچ نشانه ای از کاهش سرعت در حال افزایش است. یک روز بعدازظهر هفته گذشته، در تقاطع خیابان پرینس و برادوی در سوهو، مشاهده کردم که سامباهای وگان سفید رنگ به طور همزمان توسط جوانان نیویورکی در چهار گوشه پوشیده شده بود.

سامبا سال 2022 را به‌عنوان یکی از داغ‌ترین اقلام مد بسته و در اوایل سال جاری با کمبود مواجه شد. گزارش شده است که OG Sambas سیاه 100 دلاری و همتای وگان آن فروخته شده است. برای مدتی، در وب سایت آدیداس. صدها میلیون بازدید از TikTok تحت #adidassamba جمع آوری شد و شانگهای میزبان یک پاپ آپ فقط سامبا در بهار امسال بود. خود آدیداس برنامه های خود را برای شعله ور کردن طرح 76 ساله خود نشان داده است، زیرا این شرکت به دنبال پر کردن حفره 2 میلیارد دلاری Yeezy است. مدیر عامل بیورن گولدن اعلام کرد در تماس با درآمد ماه مارس که سامبا ” داغترین کفش موجود در بازار ” بود، و این شرکت قصد دارد “میلیون‌ها و میلیون‌ها” جفت را با “گرم کردن” امتیاز امتیاز کفش‌های کتانی در سه ماهه بفروشد.

آدیداس سامبا مشکی OG با زبان تاشو الهام گرفته از فوتبال.

با حسن نیت از Farfetch

اما از آنجایی که فروش همچنان بالا می‌رود و هیاهو به تدریج کاهش می‌یابد – به‌ویژه در میان تأثیرگذاران و ترندست‌ها (استراتژیست اخیر عنوان این حکم را ارائه کرد: «سامبا بازی می‌شود.») – تجزیه این روند یا گفتن دقیقاً معنای پوشیدن سامبا این روزها سخت‌تر می‌شود. و به نظر می رسد که این مبارزه برای تعریف معنای محصول در امتداد خطوط نسلی در حال رخ دادن است.

به نظر می رسد که پوشندگان جدیدی که به این روند می پیوندند (مانند توده های Gen Z که امیدوارند از سبک های کایا گربر، بلا حدید، هری استایلز یا کندال جنر تقلید کنند) جایگزین پذیرندگان اولیه، نوستالژیست های بلوک، خلاقان باهوش و عموماً طرفداران سامبا مسن تر شده اند. . به عبارت دیگر پوشیدن یک کفش ورزشی ساده کمی پیچیده شده است. اگر سال گذشته «تابستان سامبا» را به ما داد، می‌توانیم بگوییم که تابستان امسال رسماً آغاز دوران اضطراب سامبا است.

در مورد اخیر قسمت از پادکست Throwing Fits، سوزان کورن مهمان – علاقه‌مند به سامبای وگان در پشت برند معروف کیف‌های دستی نیویورکی سوزان الکساندرا – حضور خود را در یک مطالعه اخیر برت ایستون الیس در منهتن توصیف کرد، جایی که او “کفش آدیداس” را به قول خودش دید. ، در مورد بسیاری از شرکت کنندگان. برای کورن، این برخورد الهام بخش پاسخی در سطح روده در امتداد این جمله بود: “من باید تغییری ایجاد کنم.”منبع